top of page

Онлайн база музею у стадії наповнення

DJEMBE.gif

Прослухати семпл:

00:00 / 01:01

ДЖЕМБЕ

Джембе - кубковий барабан з натягнутою поверх ширшого отвіру шкірою, обв'язаною мотузкою. Грають на джембе голими руками. Цей барабан має коріння родом із Західної Африки. За словами народу Бамбара в Малі, назва джембе походить від вислову "Anke dje, anke be", що в перекладі означає "всі збираються разом у мирі" і визначає мету барабана. У мові бамбари "dje" - це дієслово "зібратися", а "be" перекладається як "мир".
Джембе може видавати найрізноманітніші звуки, роблячи його найбільш універсальним барабаном. Барабан дуже гучний, що дозволяє його чути чітко як сольний інструмент у великому ансамблі ударних інструментів. Люди Malinke кажуть, що досвідчений барабанщик - це той, хто "може змусити джембе говорити", тобто гравець може розповісти емоційну історію. (Malinke ніколи не використовував джембе як сигнальний барабан).

Традиційно в джембе грають лише чоловіки, як і в дунуни, які завжди супроводжують джембе. І навпаки, інші ударні інструменти, на яких зазвичай грають як частина ансамблю, такі як шекере (видовблена гарбуз, покрита сіткою з бісеру), каріньян (трубчастий дзвін) та кесе-кесе (плетений кошик-брязкальце), зазвичай грають жінки. Навіть сьогодні рідко можна побачити, як жінки грають у джембе чи дунун у Західній Африці, а африканські жінки висловлюють подив, коли бачать жінку-гравця джембе.
Корпус барабана в оригінальному варіанті виготовляється з дерева, для мембрани використовують необроблену (не вапновану) шкіру, частіше козячу.
Найбільш поширені розміри: у висоту - 23-25 дюймів, ширина мембрани - 13-15 дюймів, вага - 7-13 кг.
За класифікацією Горнбостля-Закса - мембранофон, 211.261.1. Мембрана - одна. Менший за діаметром отвір - відкритий.

bottom of page